UA-154649969-2

EMR Elektromanyetik Radyasyon Onleyici Boya - Prokaps Savunma - Balistik Koruma - Kursungecirmez Cam

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

EMR Elektromanyetik Radyasyon Onleyici Boya

Yüzey İşlem Kaplamaları > Hi-Tech/Chem Özel Boyalar > EMR Elektromanyetik Radyasyonu Önleyici Boya
 
EMR BOYA NEDIR ?
 
EMR Boya yüksek ve düşük frekanslı elektromanyetik radyasyonu önleyici, iç ve dış cephede kullanıma uygun, üstün özelliklere sahip, su ile incelebilen, ağır metal içermeyen, insan ve doğa dostu tek komponentli bir boyadır. Su ile inceltildikten sonra, rulo veya fırça ile kolayca uygulanmaktadır.

 
EMR Boya GSM Baz istasyonları, TV ve radyo vericileri, radar, telsiz, wireless ağlar ve enerji hatlarının bulunduğu özel alanlarda bulunan konutların iç ve dış cephelerinde, ayrıca günlük yaşantımızda kullandığımız elektronik eşyalardan (TV, radyo, buzdolabı, ütü, mikrodalga fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, deckt telefonlar vs) yayılan istenmeyen elektromanyetik radyasyonun olumsuz etkilerinin önlenmesi amacı ile bebek odaları, çocuk odaları ve yatak odaları gibi özel yaşam alanlarının elektromanyetik radyasyondan izole edilmesi amacı ile kullanılabilir.
Elektromanyetik radyasyondan korunmak için 3 yöntem bulunmaktadır.
1.     Elektromanyetik radyasyon kaynağından uzak durmak
 
2.     Elektomanyetik radyasyon kaynağına maruz kalma süresini azaltmak
 
3.     Elektromanyetik radyasyon kaynağı ile aranıza engel teşkil etmek.
 
Belirtilen ilk iki maddenin uygulanması günümüz şartlarında mümkün olmamaktadır. 3. maddede belirtilen; elektromanyetik radyasyon kaynağı ile aramıza ETKİN bir engel oluşturmak için EMR kalkanlama boyasının kullanılması önerilmektedir.
 
Uygulama
 
Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağdan, kirden ve pastan arındırılmalıdır. EMR radyasyon önleyici  boya, istenilen kıvama göre en çok %25 oranında su ile inceltilerek, homojen bir kıvam elde edilinceye kadar ağır devirli bir el mikseri yardımıyla karıştırılmalıdır.
Uygulamaya hazır hale getirilen EMR radyasyon önleyici  boya, iç cephede duvar ve tavanlar da dahil olmak üzere, istenilen elektromanyetik radyasyon kalkanlama etkinliğine bağlı olarak bir kat veya iki kat olarak tatbik edilmelidir. Uygulamanın zemin hariç tüm iç yüzey duvarlara boşluk bırakmadan uygulanması gerekmektedir.
 
 
Topraklama
 
EMR radyasyon önleyici  boya ile sağlanan topraklama kitlerinin, belirtilen şekilde uygun olarak uygulanması gerekmektedir. Topraklama yapılması EMR radyasyon önleyici  boyanın verimini büyük oranda etkilemektedir. Lütfen  belirtilen adımlara dikkat ediniz.
EMR radyasyon önleyici  boyanın belirtilen şekilde topraklaması tamamlandıktan sonra, üzeri herhangi bir plastik ya da dış cephe boyası ile boyanabilir ya da duvar kağıdı vb kaplama ürünleri ile kaplanabilir. Bu durum EMR radyasyon önleyici  boyanın özelliklerinin zayıflamasına neden olmamaktadır.
 
 

Akrediteli kuruluşlar tarafından yapılan analiz raporları için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
 
 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön