UA-154649969-2

Kursun Gecirmez Cam Ozellikleri - Prokaps Savunma - Balistik Koruma - Kursungecirmez Cam

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Kursun Gecirmez Cam Ozellikleri

Kursungeçirmez Balistik Cam
İlk bakışta, kurşungeçirmez cam herhangi bir pencere camıyla aynı gibi görünür ancak bu, benzerliğin son bulduğu noktadır. Sıradan bir cam parçası, bir mermi ile tuzla buz olur. Mermiye dayanıklı cam birkaç el ateş edilmeye dayanacak şekilde üretilir.

Polikarbonat, sert ve şeffaf bir plastiktir. Kurşun geçirmez cam 7 mm ile 75 mm arası bir kalınlığa sahiptir. Kurşun geçirmez cama ateşlenen bir kurşun dış katmanı delecektir ancak katmanlar haline getirilmiş polikarbonat cam malzemesi merminin enerjisini soğurmaya ve son katmandan dışarı çıkmasına engel olur.

Dışarıdan gelecek silahlı saldırılarda, Prokaps Balistik Camlarından kurşun geçememesine rağmen, içeriden dışarıya geçebilmektedir. Böylece savunmaya yönelik  içeriden, dışarıdaki silahlı salgırgana silahla karşılık verilebilmesine imkan tanır. Hiç bir kurşun geçirmez cam bu özelliklere sahip değildir.

Standart kurşun geçirmez cam uygulanmış bir mekanda çıkacak bir yangında, insanlar camı kırıp dışarı çıkamazlar.
Prokaps Balistik Camlarından ise içeriden çok rahat çıkılabilmesine imkan tanır. Hiç bir kurşun geçirmez cam bu özelliklere sahip değildir.


 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön