UA-154649969-2

Kursun Gecirmez Cam - Prokaps Savunma - Balistik Koruma - Kursungecirmez Cam

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Kursun Gecirmez Cam

Kursungeçirmez Balistik Cam
Normal cam ve Kurşun Geçirmez Cam ilk seferde aynı gibi görünseler de, benzerlikleri sadece görüntüyle sınırlı kalır. Sıradan cam sadece tek bir kurşunla paramparça olup dağılır. Kurşun Geçirmez Cam ise, camın kalınlığına ve ateş edilen silahın cinsine göre birden daha fazla kurşuna dayanabilecek ve kırılmayacak niteliktedir. Kurşun Geçirmez Cama bu özelliği sıradan cam tabakalar arasına polikarbon malzeme yerleştirilerek laminasyon yapmak kazandırır.Tabakaların arasındaki polikarbon sert ve saydam bir plastiktir.

Balistik Cam İmalatı, genellikle 7 mm ile 75 mm arasında üretilmektedir.Kurşun Geçirmez Cama doğru kurşun atıldığında camın dış tabakası delinir fakat içerdeki polikarbon-cam malzemesinden yapılan lamine tabakalar kurşunun enerjisini soğurarak son tabakaya ulaşmasını engeller.Kurşun Geçirmez Camlar, PVB veya polikarbonat ara katmanlı laminasyonlu birleşimlerdir. Gerektiğinde cam plakalar temperli olarak da kullanılabilir.
Polikarbonatlı Kurşun Geçirmez Camlar, çok katlı kurşuna dayanıklı eski sistem camlara göre; *Sıçrak Atmama ve İçeriden Ateş Etme İmkanı sağlamalarıyla ve *%50 daha hafif ayrıca daha ince olması ile ön plana çıkmaktadır.Cam polikarbon komposit lamine teknolojisi, her çeşit seviye için, minimum cam kalınlığını ve ağırlığını sağlaması için dizayn edilmiştir.
Polikarbonat, sağladığı hafiflik ve dayanıklılığın yanında, atış sonrasında meydana gelebilecek cam parçacıklarının da etkisini sıfıra indirir ve ekstra bir koruma sağlar.En sert şeffaf plastiklerden olan polikarbonat, esnekliği ve camdan 250 kat daha fazla darbeye dayanıklı olması nedeniyle,polikarbonlu Kurşun Geçirmez Camlarda, merminin enerjisinin emilmesini ve diğer tarafa geçmemesini sağlar.

Son teknolojiye sahip ekipmanlar kullanilarak, uluslararasi standartlar (EN 1063, UL752 ) çerçevesinde, tecrübeli ve yenilikçi ekibiyle talep edilen korunma seviyesine ya da tehdit sinifina göre tesislerimizde Kursun Geçirmez Cam üretilmektedir. İsteğe göre camlar güneş ve ısı kontrollü üretilebileceği gibi istenilen desende baskılı olarakta üretilebilir.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön