UA-154649969-2

Roket Tutucu Tel - Prokaps Savunma - Balistik Koruma - Kursungecirmez Cam

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Roket Tutucu Tel

Roket Tutucu Tel
Roket Tutucu Tel darbe tesirini geometrik yapısından dolayı X şeklinde dört tarafa yönlendirmekte ve her bir göz şekil değiştirerek çarpma tesirini sönümlemekte çarpma tesiri bağlantının yapıldığı kenarlara çok az olarak gelebilmektedir. Bu nedenle Askeri tesisler ve araçlarda  yüksek  güvenlik amaçlı  kullanılabilinecek  bir üründür.

RPG Roketatar; terör örgütlerince çok sık kullanılan, kolay ulaşılabilen bir silah ve mühimmattır.

Roket tutucu tel olarak da bilinen balistik tel, askeri birliklerin kullandığı yapılar (yol kontrol noktaları, karakollar, üs bölgeleri, karargah binaları vb.) ile emniyet güçlerimizin konuşlu olduğu binalar başta olmak üzere güvenlik ihtiyacı bulunan tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşlarına, dışarıdan yapılabilecek roketli vb. saldırılara karşı en yüksek seviyede koruma sağlar. Roket tutan teller fabrikamızda bizzat kendi imkanlarımızla ve tamamen yerli olarak üretilmiş olup, yurtdışına ihracatı yapılmaktadır.
 
Roket tutan teller öncelikli kullanım amacı karakol vb. binalara dışarıdan yapılan terör amaçlı roketli saldırılarda roketin patlamadan durdurulmasını sağlamaktır. Teldeki boşluklara sıkışan roket teli esnek yapı sayesinde patlamadan dışarı düşer. Büyük oranda bunu başaran telimiz patlamaya engel olamadığı durumlarda ise patlamanın bina duvarlarına çarpmadan dışarıda meydana gelmesini sağlayarak olası zararı en düşük seviyeye indirger. Bununla beraber dayanıklı yapısı sayesinde patlamadan etkilenmemekle birlikte birden çok saldırıya dâhi rahatlıkla dayanabilir. Özel çelik alaşımlı olup yüksek ısılara dayanır.
       
Balistik telin her türlü rokete (anti tank ve anti personel vb.) karşı dayanımı vardır. Dışarıdan koruma sağladığı gibi içeriden tel arasındaki boşluklar kullanılarak dışarı doğru ateş etme imkânı sağlar. Tel arası delikler Türk Silahlı Kuvvetlerinin silah namlu çapına göre lazerli sistemle açılmaktadır.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön