UA-154649969-2

Akilli Film - Smart Glass Film - Prokaps Savunma - Balistik Koruma - Kursungecirmez Cam

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Akilli Film - Smart Glass Film

Profesyonel Akıllı Film Teknolojisi
Akıllı Filmler
Akıllı Filmler; istenildiğinde opak (buzlu), istenildiğinde şeffaf olarak kullanılabilen ileri teknoloji bir cam kaplama malzemesidir. Elektrik uygulandığı zaman şeffaf duruma geçen camlar, elektrik verilmediği durumda opak halde kalır. Akıllı filmler bu yapısı ile, camdan beklenen ve birbirinden farklı iki özellik olan, ışık geçirgenliğini ve mahremiyetin korunmasını sağlayabilmektedir. İstenildiği durumlarda voltaj değiştirilerek camın şeffaflığı kademeli olarak ayarlanabilir.

Akıllı cam filmleri, her türlü düz ve eğimli cam yüzeye, kendinden yapışkanlı özelliği ile uygulanabilmektedir. Mevcut camların değiştirilmesine gerek yoktur.

Akıllı Filmler, iki tabaka iletken ITO-PET film arasına sıvı kristal malzemenin yerleştirilmesi ile üretilmektedir. Üretimi ve uygulanması yüksek hassasiyet gerektirmektedir.

Kapalı durumda sıvı kristal tabaka (PDLC) ışığı geçirmezken, elektrik alan uygulandığında sıvı kristaller yönelenerek ışık geçirgen özellik kazanırlar.

Akıllı Filmler kendinden yapışkanlı film veya hazır lamine cam halinde üretilebilmektedir.

Akıllı filmleri istenen her yüzeye uygulanabilmektedir. Mevcut cam yüzeylerinize yapıştırılarak hazırlanan cam filmleri elektrik bağlantıları yapılarak kullanıma hazır hale gelmektedir.

Akıllı Filmler, lamine cam şeklinde de üretilmektedir. Bu şekilde hazır bir cam yüzeye ihtiyacınız olmadan istediğiniz ölçülerde hazırlanarak kullanmak istediğiniz alana yerleştirilebilmektedir.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön