UA-154649969-2

ProPlast Kaplama - Prokaps Savunma - Balistik Koruma - Kursungecirmez Cam

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

ProPlast Kaplama

Proplast Nedir? ( Akıntısız Plastisol )
Metal yüzeylerin ,korozyona, aşınmaya karşı dayanıklılığını artırmak metal ömrünü uzatmak. Keskin sivri yüzeylerde yumuşaklık elde etmek, elektrik ve ısıya karşı yalıt kanlığı sağlamak kimyasallara maruz kalan elemanların korunmasını sağlamak ömrünü uzatmak, titreşimi azaltmak, dekoratif esnek yüzeyler elde etmek üzere bir çok amaç için plastikle kaplanmasıdır.

Plastisolun kardeşi niteliğinde yeni teknoloji kaplamadır plastisol kaplamada oluşan akıntı Proplast kapamada olmamaktadır. Akıntısız Plastisol denilebilir.  

ProPlast Kullanım Alanları
Plastisol Kaplamada Isı ve ışık stabilizatörleri, alev geciktiriciler, bağlayıcı maddeler ve diğer katkı maddeleri kullanılarak, otomotiv ve askeri donanım dahil olmak üzere endüstrinin bir çok alanında kullanılabilir.
Örneğin;Askeri sanayii, Otomotiv, Çocuk oyun grupları,Hırdavat, Makine sanayii,İnşaat, Tekstil, Medikal araçlar ve Endüstrinin birçok bölümünde kullanılır.

Plastisol'un Fiziksel Özellikleri
Özel Renkler (spektrofotometre), Sertlik / Esneklik (Durometre 10 - 98), Akışmazlık aralığı 100-1,000,000 cps, Yuzey Gorunumu (Parlak / Mat / Dokulu / Kopuklu / v.s), Alev Geciktiricilik, Düşük Sıcaklık, Esneklik, UV Direnç, Hava Alırlık, Küflenme direnci, Elektrik Direnci, Yalıtkanlık gücü, Aşınma Direnci, Kimyasal Direnç, FDA / NSF Uyumu, RoHS & REACH Uyumu, Askeri özellikler, Otomativ, Anti-Phthalate

Plastisol Kaplama konusunda bilgilendirme:
Ftalatsız  Plastisol  Ürün Tanımı:
Ftalatsız Reçine  Esaslı. Tek komponantlı. Fırın kurumalı yapıştırma ve döküm malzemesidir.
İmalatını yaptığımız sıvı vinil  Ftalatsız plastisol pvs kaplama diğer plastik kaplamalara kıyasla daha kalın bir tabaka sağlar. Bazı parçalarda ftalatsız plastisol den önce ikinci bir işlem Metal kaplama boya vb. yapılmasına gerek duyulmaması maliyetin düşürülmesi açısından önemli bir etkendir. Dış etkenlerden aşınmadan ve ısıdan etkilenebilecek parçalarda kaplanacak parçanın ön ısıtma işleminden önce astarlanması Ftalatsız plastisol Pvs’nin dayanıklılığı aşınma direnci ve mukavemeti açısından çok önemli bir işlemdir. Bunun sonucu olarak mükemmel bir ses yalıtımı titreşim azaltma sıcaklık ve elektrik yalıtım sağlar. Metal parçalar üzerinde keskin uçları yok eder. Ftalatsız  Pvs Plastisol ürettiğimiz sert esnek dayanıklı kaymaz ve pürüzsüz kıvamlı kimyasal ve elektriksel özellikli ve yüksek yırtılma mukavemeti etkisi gösteren kaplamalar için formüle edilmiştir. Bu kaplanan parça için mükemmel uyum ve denge sağlar. Herhangi bir parçanın kısmı bir bölümünün ftalatsız plastisol pvs kaplanması parçaya dekoratif bir görüntü sağlar.
Ftalatsız  Plastisol Kullanım Alanları:
Özellikle Çocuk oyun parkı üretiminde kaplamalarında kullanılmaktadır kumanda kolları makine otomotiv parçaları her türlü yedek parçalar askılama sistemleri ve bağlantı elamanlarında diğer materyallere de ( ağaç, beton, fiber, sert plastik vb. ) uygulamalar dada Hava filtresinin imalatında, çocuk parkları oyunlarının kaplanmasında spor aletlerinin kaplanmasında kullanılmaktadır. Ayrıca ftalatsız plastisol pütürlü yüzeylerde yüzme havuzu ve çocuk oyun alanları platformları el aletleri tutucu özellikli istenen bütün parçalar için çok uygun bir kaplamadır. Ftalatsız  Plastisol  Pvs hava filtresinin imalatında Çocuk parklarının zeminlerinde oyun alanlarında kullanılmaktadır.
Ftalatsız  Plastisol  Uygulama:
Uygulanacak yüzeyler her türlü yağ, kir, pislik. gibi kalıntılardantemizlenmeli ve kuru olmalıdır. Hazırlanan yüzeylere ftalatsız plastisol( pvs) dökme yöntemiyle uygulandıktan sonra belirtilen sürelerde fırınlanır. Esnekliğinden dolayı ürünün şeklini alabilir. Değişik formülasyonlarda bile aynı üründe iki üç renk kaplama yapılabilmektedir. Isıya( 180C – 245 C )ve kimyasallara dayanıklıdır. Alevlenmez kesinlikle.

Teknik Özellikler
Ftalatsız Plastisol  Renk / Turuncu-Siyah-Gri-İstenilen Renk
Ftalatsız Plastisol  Parlaklık / Parlak veya Mat İsteğe göre
Ftalatsız Plastisol  Bağlayıcı madde / Fitalatsız Reçine
Ftalatsız Plastisol  Katı Madde Ağırlıkça /  % 98 -+1
Ftalatsız Plastisol  Kuruma Süresi / Fırın:180.C/12Dakika - 160.C  / 15.Dakika
Ftalatsız Plastisol Yoğunluk (20C) Özgül Ağırlığı / 1.15- 1.20.gr/cm3
Ftalatsız Plastisol  Kuru / Yaş Film Kalınlığı / 500.Mikron  / 650. Mikron
Ftalatsız Plastisol  Kuruma (180.C )  / 12.DAKİKA / 14.Dakika
Ftalatsız Plastisol  Tatbik ısı limitleri düşük ve   yüksek / Düşük:160.c fazla: 180.c den fazla olmaması gerekir
Ftalatsız Plastisol   İnceltme / İnceltilmez
Ftalatsız Plastisol  Isı mukavemeti / 180c – 200 c
Ftalatsız Plastisol  karışım / Tek Komponentli Fırın Kurumalı
Astar
Tanım: PROKAPS EPOXY-PRIMER her türlü Epoksi ürün altında astar olarak kullanılır. Solvent içermeyen, Epoksi esaslı İki bileşenli Epoksi astar malzemesidir.
Özel Nitelikler: Uygulanan yüzeye nüfuz ederek yüzeyi serleştirir. Yağ ve hafif kimyasalların penetrasyonunu önler.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön