UA-154649969-2

ProCF-Model-Tasarim-Kalip-Seri Uretim - Prokaps Savunma - Balistik Koruma - Kursungecirmez Cam

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

ProCF-Model-Tasarim-Kalip-Seri Uretim

Yüzey İşlem Kaplamaları > ProCF-Model-Tasarım-Kalıp-Seri Üretim
Prokaps Model / Tasarım / Kalıp / Seri Üretim
Poliüretan hammadde ile yapılan modelleme ve kalıp ile istenilen ölçü ve şekilde seri üretim imkanı vardır.
PoliCFÜrününü oluşturan temel malzemeler polimerler, termosetler, reçineler veya termoplast reçineler, takviye malzemeleri, katkı malzemeleri ve dolgu malzemeleridir. Bu malzemelerin karışımının belirli bir prosese tabi tutulması sonucunda sertleşmesi ile elde edilen ürünlerin genel adı kompozit malzeme olarak adlandırılır. Kompozit ürünlerin mekanik mukavement değerleri diğer plastiklere göre kıyaslanamayacak kadar yüksektir. Cam elyaf takviyesi ile fiziksel mukavementleri artırılmış kompozit malzemelerdir.
Dayanıklılık: Güneş ışınlarına ve darbeye dayanıklıdır Uv stabilizan, antistatik, antimikrobik Uv stabilizan, antistatik, antimikrobik
Bakım: Ürünlerimiz uzun ömürlü, sağlıklı, bakım gerektirmez, su ile kolayca temizlenir. ( 6 ayda bir tazyikli su ile yıkanması tavsiye edilir.)
- Hafiftir
- Elektriği iletmez
- Korozyona dayanıklıdır
- Paslanmaz ve çürümez
- Su ve ısı yalıtımı sağlar
- Dayanıklıdır
- İstenen renkte üretilebilir
- Uzun ömürlüdür
- Montajı kolaydır.
Takviyeli Kaplama , taşıyıcı bir Polikarbon camelyaf katkısıyla kimyasal reaksiyon sağlanarak elde edilen üstün nitelikli kaplamadır. Fiber Plastik grubundan gelmektedir. Her türlü hava ve su şartlarına dayanım gerektiren yerlerde dahi özelliğini uzun yıllar sürdürebilen mükemmel kaplama şeklidir. Manuel uygulama yöntemi sayesinde alanında kat ve kat üstünlük göstermektedir. Kullanım alanı oldukça geniş olan Polikarbon cam elyaflar Asit dayanımı gerektiren ortamlarda, su izolasyon kaplamalarında ve krozyona karşı dayanım istenilen yerlerde güvenle kullanılabilmekte özelliğini uzun yıllar sürdürebilmektedir.
En yaygın kullanım alanları küvet, lavabo, mutfak tezgahı, masa kenarları ve ayakları, santrifüj, düğme, süs eşyası, vb. üretimler için güvenle kullanılır. Kimyasal madde tankları, boru, petrokimya endüstrisi, deniz araçları, güneş enerji sistemleri ve polyester beton yer kaplaması, çatı olukları, su giderleri, su havuzları, su depoları, zeminler, ahşap kaplamaları kalıp sanayi ,döküm sanayi de en yaygın kullanım alanları arasındadır.

Endüstri ve Sanayii - Yapı Ve Mimari - Otomotiv - Reklamcılık - Görsel Sanatlar- Peysaj Uygulamaları iç ve dış çevreye uygun üretimler yapmaktadır. Modern üretim anlayışı estetiği ön planda tutan çalışma yeteneğini kullanarak kusursuz ürün eldeleri sağlayabilmektedir.
Söktörün kullanılabilir mevcut ağınında dışına çıkarak Kompozit Polyester malzemesinde ve işçiliğinde kaliteden ödün vermemiştir. Her bireyin ve işin bir potansiyel olduğunun bilincinde referans bağlamlarını güçlü kılan Kompozit Polyester Hedeflerine adım adım ilerlemektedir.

PoliCF Üretim ile imalat Projelerinize Sınırsız Çözüm Getirebilmekteyiz, özel projelerinizin üretimi, Modelleme ve Seri Üretimlerden A dan Z ye Çözüm Sunabilmekteyiz.

PoliCF  poliyol karışım sonucu polimerizasyonu yoluyla sentetik reçine karışımı bileşeninin reaksiyon ürünü olarak elde edilen elastomer türüdür.
Yunanca'da Üre ουρίας - "idrar" anlamına gelirken,  poli- πολυ "çok" kelime anlamına gelir.
Türkçe'de PoliCF , "Poliüre" olarak Yunanca'dan geliştirilmiş bir isimle bilinmektedir.
PoliCF 'nın bulunuş yılları başlangıçta 1959’lara dayanmaktadır. O tarihlerde teoride geliştirilmişse de gerçekte hayata ciddi anlamda geçememiştir.
O tarihlerde ilk olarak spandex üretiminde, kullanılan kopolimerler olarakta biliniyor.
İki bileşenli poliüre sentetik reçine karışımı ile elastomer bir reaksiyon ürünü olarak geliştirilmesi 1990’ın başlarında somut şekilde gerçekleşmiştir.
PoliCF , hızlı şekilde reaktife ve neme duyarsız bir kaplama özelliği, yüksek elastikiyet ve 6000 psi(40MPa) çekme gücüne sahip, % 500 uzama üzerine elastik ve karbona en yakın, sert bir kaplama sistemidir.
Bu sistem bütünü, alanında çığır açan bir buluş olarak 21'inci yüz yılda yerini almıştır.  Hiç şüphesiz uzun yıllar kullanımı devam edecektir.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön