UA-154649969-2

Titanyum Kaplama - Prokaps Savunma - Balistik Koruma - Kursungecirmez Cam

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Titanyum Kaplama

Yüzey İşlem Kaplamaları > Kaplamalar
TİN, çelik işleme endüstrisinde kullanılan ilk kaplama olup altın sarısı rengi ile dikkat çeken bi bileşimdir.İlk olarak buhar biriktirme yöntemi ile 500° C civarında ısıtılan hız çeliklerinin yüzeylerini kaplamada etkin bir malzeme olduğunu ispatlayan TİN; 80'li yıllardan itibaren birçok işleme ve kesme takımları ile kalıp endüstrisinde kullanılmaktadır.Titanyum nitrür kaplama, PVD yöntemi ile oluşturulan kaplamaların tüm olumlu özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Endüstriyel uygulamalarda yeni bir trend olan titanyum kaplama medikal, elmas ucu, savunma sanayi, dekorasyon gibi birçok alanda yoğun olarak kullanılmaktadır. TiN, TiCN, TiC gibi türevleri bulunan titanyum kaplama yüzeylerde sertlik, mukavemet, aşınma direnci sağlamaktadır. Uzay ortamına benzer vakum tanklarında yüksek ısı ve düşük basınç altında çok sağlam kaplama yüzeyi sağlayan PVD kaplama metodu kullanmaktayız. Tüm titanyum türev kaplamaları yapmakta olan firmamız siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Aşınma direnci yüksek bir kaplama olarak birçok malzeme çeşidine uygulanabilen TİN; takım ömrünü artıran, malzeme işleme ve beslemede yüksek hı kullanma olanağı sunan bir yapıdadır.TİN kaplama hem sürtünme katsayısını azaltır hem de takıma malzeme transferinin önüne geçer.Çok güvenli ve steril bir malzeme olması nedeniyle gıda ve medikal ekipmanlar da dahil olmak üzere her alanda kullanılabilmektedir.Ayrıca, taban malzemeye zarar vermeden, kolay sökülebilme özelliğine sahiptir.

Renk : Altın sarısı
Sertlik : 2000 - 2300 HV
Kalınlık : 2 - 5 mikrometre
Kaplama ısısı : 200 - 500 derece
Sürtünme katsayısı : 0,6
Termal oksidasyon derecesi : 500 - 600 derece
Yüzey pürüzlülüğü (Ra µm) : 0,2
Uygulama alanları : Matkaplar, frezeler, broşlama, soğuk ekstrüzyon, form, plastik uygulamaları
 
Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön